Blog

Relax Ladronka je nejen privátní sauna, kde si v klidu a nerušeně můžete odpočinout, ale také sauna, která se dokonale přizpůsobí vašim požadavkům a potřebám.

A teď co to vlastně znamená?

V sauně nemáme jen obyčejná saunová kamna, ale kamna s výparníkem, díky kterým můžeme v sauně regulovat i vlhkost. V praxi to znamená, že můžeme v sauně nastavit teplotu i vlhkost přesně podle vašeho přání. A teď co byste si vlastně měli přát? :)

Finskou saunu asi většina z vás bude znát – je to nejrozšířenější typ sauny nejen u nás, ale i ve světě. Ve finské sauně je teplota okolo 90 °C a velmi nízká vlhkost (10 – 20 %). Ideální čas strávený v tomto druhu sauny se uvádí 5-15 minut, ale vždy věřte svým pocitům a v sauně zůstávejte jen tak dlouho, dokud je vám to příjemné. Díky vysoké teplotě ve finské sauně (a následnému ochlazení) vám pomáhá posilovat imunitu, vyplavovat z těla toxiny, prokrvit orgány i kůži a zbaví vás stresu.

Možná ale patříte mezi ty jedince, kterým vysoké teploty v sauně nevyhovují, špatně se vám dýchá, vydržíte v ní jen několik málo minut. Nebo vás trápí zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak či problémy se srdcem.

No a přesně pro vás je tu tropická sauna, ve které je teplota mezi 60 a 70 °C a díky výparníku vlhkost mezi 50 a 60 %. Díky vyšší vlhkosti vás nebude pálit v nose, v sauně vydržíte déle a celkově se v ní budete cítit příjemněji. Tropické klima navíc pomáhá při léčbě dýchacích potíží, jako je například astma. Zároveň zůstávají všechny pozitivní účinky pro tělo jako v případě finské sauny, jen samozřejmě díky nižší teplotě nejsou tak intenzivní.

V Relax Ladronka ovšem nemáme jen toto rozdělení na finskou či tropickou… častým navštěvováním sauny sami zjistíte, jaká teplota či vlhkost vám vyhovuje nejvíc, a my saunu před každou návštěvou nastavíme přesně podle vašeho přání. A nebo to třeba budete dělat jako my a budete prostě střídat teplotu a vlhkost podle aktuální chuti a nálady.